Nerwice plciowe

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) były się częstym punktem w dzisiejszych czasach. Dotyczy to ze naprawy swego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko a często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Dr Farin ManDr Farin Man. Hatékony fogyókúrás tabletták

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może przekraczać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie mają tak sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle godzą się z innymi fobiami. Chory boi się pewnych sytuacji, a jego ciało reaguje następnie w "ciekawy" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, skłonności do leczenia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często zarzucają się na problemy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą strategią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno przerwać "błędne koło". Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei inne postaci z wszystkiego życia, podczas jakich korzystał objawy nerwicy. Dzięki temu obniża się jego lęk i zły oswaja się z prawdziwymi rzeczami. W pewnych przypadkach potrzebne jest dodatkowo leczenie farmakologiczne. Ale same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.